Kurtlar Vadisi’nin ‘Cerrahpaşalı’sıydı: Ergin Duru’dan acı haber

Ses sanatçısı ve magazin yazarı Onur Akay, geçtiğimiz kasım ayında Yeşilçam emektarlarından usta oyuncu Ergin Duru’nun kalp krizi geçirdiğini, “Yeşilçam’ın emektar oyuncularından Ergin Duru kalp krizi sonucu hastaneye kaldırıldı. 60 yaşındaki oyuncumuz maalesef entübe edildi ve yaşam savaşı veriyor. Kendisine acil şifalar dilerken, sizlerin de oyuncumuza dualarınızda yer vermenizi rica ediyorum” diyerek duyurmuştu.

Cenazesi bugün toprağa verilecek

Onur Akay, Ergin Duru’nun geçtiğimiz pazar günü hayatını kaybettiğini duyurdu. Cenazenin bugün toprağa verileceğini de bildiren Akay, kendi internet sitesinden duyurduğu haberde şöyle yazdı:

“Usta oyuncumuz Ergin Duru, 15 Kasım 2023 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu yoğun bakımda tedavi görüyordu. Kurtlar Vadisi’nin Cerrahpaşalı Hüseyin’i olarak da tanınan Türk sinemasının emektar isimlerinden Ergin Duru, 21 Ocak 2024 Pazar günü hayatını kaybetti. Cenazesi bugün Eskişehir’e gönderildi ve orada ikindi namazı sonrası toprağa verilecek. Mekânı cennet olsun inşallah.”

Ergin Duru kimdir?

Yeşilçam filmlerinin emektar oyuncularından Ergin Duru, 1963 yılında Eskişehir’de dünyaya geldi.

Ergin Duru, Kurtlar Vadisi (2003) adlı TV dizisinde canlandırdığı “Cerrahpaşalı Hüseyin” rolüyle tanındı.

Yer aldığı diğer bazı önemli yapımlar arasında ise; Kaygısızlar, Karışık Pizza, Türkler Çıldırmış Olmalı (2009) ve Abuzer Kadayıf (2000) sayılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir