İstanbul Boğazı’nı Süsleyen Gökkuşağı Desenli Vapurun Renklerinin Üstü mü Kapatıldı?

İstanbul’un ikonikleşen gökkuşağı desenli gemisini biliyorsunuzdur. Neşet Giritlioğlu adlı bu geminin gökkuşağı renklerinin kapatıldığı iddia edildi. Sosyal medyada paylaşılan görselde, gökkuşağı renklerinin mavi renge boyandığı görüldü. Ancak konuya dair net bir bilgi henüz bulunmuyor.

İstanbul’un simgelerinden birisi de hiç şüphesiz vapurları.

İki yakayı birbirine bağlayan vapurlar İstanbul’un olmazsa olmazları. Birbirinden farklı tasarımlara sahip gemiler, İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarasına keyif katmaya devam ediyor.

Şehrin en sevilen vapurlarından bir tanesi de gökkuşağı renkleriyle dikkat çeken Neşet Giritlioğlu gemisi.

Dentur Avrasya’nın A Plus filosunda bulunan Neşet Giritlioğlu gemisi, 2004 yılında inşa edildi. Yaz aylarında 600 kişi, kış aylarında 370 kişi kapasiteye sahip olan gemi toplam 42 metre uzunluğunda.

Dentur Avrasya’nın en büyük gemisi olmasa da kesinlikle en dikkat çekici gemilerinden birisi diyebiliriz.

Ancak biliyorsunuz ki ‘gökkuşağı’ renkleri aynı zamanda LGBTI+’ın simgesi. Dolayısıyla gökkuşağı renklerine karşı anlamsız bir eleştiri de geliştirildi.

Sosyal medyada paylaşılan bu görselde, Dentur Avrasya’ya ait Neşet Giritlioğlu gemisinin üzerindeki gökkuşağının kapatıldığı iddia edildi.

Geminin üzerindeki gökkuşağı renklerinin maviye boyandığı söylendi. Başka bir gemiden çekilmiş gibi görünen bu görselde ayrıca Dentur Avrasya yazısının da kapatılmış olması dikkatlerden kaçmadı.

Ancak Dentur Avrasya’nın resmi internet sitesinde Neşet Giritlioğlu gemisinin üzerinde gökkuşağı olduğu görülüyor.

Sosyal medyada paylaşılan bu fotoğrafa yönelik tepkiler de arttı.

Dentur Avrasya gemisindeki gökkuşağının boyanıp boyanmadığına dair başka bir bilgi bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir