Erdoğan’dan ABD’de yoğun diplomasi trafiği! Peş peşe kritik görüşmeler…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenen NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’nde diplomasi trafiği sürüyor.

11 Temmuz 2024

ALMANYA BAŞBAKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi kapsamında, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile bir araya geldi.

11 Temmuz 2024

İTALYA BAŞBAKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Zirvesi kapsamında İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ile görüştü.


 

11 Temmuz 2024

İŞTE MASADAKİ KONULAR

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: Görüşmede Türkiye ile Yunanistan ikili ilişkileri, bölgesel ve küresel konular ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede; Türkiye’nin Yunanistan ile iyi komşuluk esasına dayalı, dayanışma ruhunu geliştirme gayretlerine devam ettiğini bunların artarak süreceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna ve Filistin’deki çatışmaların sona ermesi için müspet çabaların artırılması gerektiğini, tüm bölge ülkelerinin bu coğrafyalarda barışın hakim olması için çalışmasının yararlı olacağını da belirtti.

11 Temmuz 2024

MİÇOTAKİS İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katılmak üzere geldiği ABD’nin başkenti Washington’daki temaslarını sürdürüyor. Erdoğan, zirve kapsamında Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile zirvenin yapıldığı Walter E. Convention Center’da bir araya geldi.

 

11 Temmuz 2024

NATO OTURUMUNA KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) başkenti Washington’da NATO Atlantik Konseyi Devlet ve Hükûmet Başkanları Oturumu’na katıldı. Zirvenin yapıldığı Walter E. Convention Center’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg tarafından karşılandı. Karşılamanın ardından, NATO üyesi ülkelerin devlet ve hükûmet başkanları aile fotoğrafı çektirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra, NATO Atlantik Konseyi Devlet ve Hükûmet Başkanları Oturumu’na katıldı. Erdoğan’ın liderlerle diplomasi trafiği devam ediyor.

 

11 Temmuz 2024

MACARİSTAN BAŞBAKANI İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Zirvesi’ne katılmak üzere bulunduğu ABD’nin başkenti Washington’daki ilk gün temasları kapsamında Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile görüşmüştü.

Canlı Anlatım Özeti

  • ALMANYA BAŞBAKANI İLE GÖRÜŞTÜ
  • İTALYA BAŞBAKANI İLE GÖRÜŞTÜ
  • İŞTE MASADAKİ KONULAR
  • MİÇOTAKİS İLE GÖRÜŞTÜ
  • NATO OTURUMUNA KATILDI
  • MACARİSTAN BAŞBAKANI İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir