Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kendisini Hedef Alan Sözlerine Özgür Özel’den Yanıt Geldi

Türkiye’nin mevcut Cumhurbaşkanı ve AKP’nin lideri Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) yeni Genel Başkanı Özgür Özel’i eleştiri oklarının hedefi haline getirdi. Bu duruma yanıt veren CHP İstanbul Milletvekili Suat Özçağdaş, Erdoğan’ın CHP’nin ideolojik politik çizgisini belirleme hakkı ve yetkisi olmadığını belirtti. Özçağdaş, Erdoğan’ın önünde zorlu ve sıkıntılı günlerin olduğunu ifade ederek, ‘Tayyip Erdoğan için kâbus dolu günler başlayacak’ şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de yaptığı konuşmada CHP’nin 8. Genel Başkanı olarak seçilen Özgür Özel hakkında ilk kez konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bay bay Kemal kime ‘bay bay’ dedi? Edirne’deki terörist başı Demirtaş’a, Kavala’ya ‘bay bay’ dedi” sözlerini kullandı.

“Kazanan zat da Demirtaş ve Kavala’ya selam verdi. Al birini vur diğerine” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunların birbirinden farkı yok. Terör örgütleriyle beraber omuz omuza yürüdüler. 12-13 seçim kaybettin, hep onlarla beraberdin. Kazanan, sen de onlarla beraberdin” diye konuştu.

Anadolu Ajansı’nda yer alan bir haberde, Özel’in parti içi demokrasinin tüm Türkiye’ye örnek olmasını umduğu belirtildi. Özel, “Hem parti içi demokrasiyi artırmaya hem de Türkiye’ye örnek olmaya devam edeceğiz” dedi ve bu demokrasi şölenine katkıda bulunan herkese teşekkür etti. Ayrıca, “İyi ki CHP var, iyi ki Cumhuriyet var, iyi ki demokrasi var” ifadelerini kullandı.

Özel, kendisine yöneltilen “Kemal Bey ile bir görüşmeniz oldu mu?” sorusuna, “Telefonla görüştük, önümüzdeki günlerde, mazbatadan sonra bir devir teslim törenini hep birlikte bütün Türkiye’nin gözü önünde, partimize yakışır bir şekilde yapacağız” yanıtını verdi.

Özel, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın size yönelik açıklamalarına değerlendirmeniz olur mu?” sorusu üzerine, “Erdoğan bundan sonra geçen her günün, kendisi açısından daha zor, bizim açımızdan daha moralli olacağını biliyor. Erdoğan’ın stresini, içindeki karabasanı anlıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nden endişe etmeye devam etsin” şeklinde bir yanıt verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir