Altcoinler İçin Uyarı Geldi: Ayı Sinyali Var, Hafta Sonlarına Dikkat!

Kripto para biriminin sürekli değişkenlik gösteren dünyasında, son dedikodular sadece hızla artan fiyatlar hakkında olmuyor. Aynı zamanda piyasada yanıp sönen potansiyel uyarı işaretleri hakkında da oluyor. Önde gelen kripto analiz firması Santiment’in yakın tarihli bir raporuna göre, altcoinler için düzeltici bir hamle için hazırlanabileceğine dair göstergeler var. Bu da hem yatırımcılar hem de traderlar arasında endişeleri artırıyor.

Santiment, altcoinler için uyardı

Santiment’in sosyal medya platformu X’te paylaştığı öngörüler, kritikti. Zira son birkaç gün içinde altcoinlere olan ilgide kayda değer bir artışın altını çiziyor. Üstelik bu durum piyasadaki yaygın bir yükselişle aynı zamana denk geliyor. Sosyal medyada “alt”, “altcoinler” ve “altcoin” gibi terimler haftanın sonuna doğru ani bir yükseliş yaşadı. Bu da traderlar arasında artan bir coşku hissine işaret ediyor. Firma, altcoin ilgisindeki artış ile kripto piyasası değeri ve işlem hacmindeki genel yükseliş eğilimi arasındaki korelasyonu vurguladı.

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, bir önceki haftaya kıyasla yükseldi. Zira işlem hacminde %65,4’lük şaşırtıcı bir artışla birlikte %5,9’luk önemli bir artışa tanık oldu. Bu sırada, alternatif kripto varlıklara, yani altcoinlere olan ilgi de aynı anda arttı. Ancak Santiment, yükselen fiyatlar sırasında altcoinlerdeki açık pozisyonun yükseldiği böyle bir senaryonun genellikle piyasada bir açgözlülük aşamasına işaret ettiği konusunda uyardı.

Bitcoin’de de coşku var

Yükseliş hissi yalnızca altcoinlerle sınırlı değil. Santiment’in analizi, daha geniş kripto piyasalarının Ekim ayından bu yana hem Bitcoin (BTC) hem de altcoinlerde kayda değer fiyat artışlarıyla işaretlenen bir yükseliş dalgası yaşadığını gösteriyor. Ancak mevcut coşkunun ortasında firma, hem Bitcoin hem de altcoinler için ufukta görünen potansiyel bir geri çekilme konusunda uyarıyor. Bitcoin’in geçen haftaki %13’ün üzerindeki etkileyici fiyat artışı, traderlar arasında spekülasyonları alevlendirdi.

Çoğu kişi, imrenilen 50.000 dolarlık dönüm noktasına odaklandı. Ancak Santiment, Bitcoin’in dikkatini çekip yeni fiyat dönüm noktalarına yaklaştıkça altcoinlerin hızla ilgi odağı olduğu ilginç bir trende dikkat çekiyor. Ekim’de başlayan ve devam eden boğa döngüsü boyunca gözlemlenen bu davranış, tipik olayları içeriyor. Öncelikle Bitcoin’de bir yükseliş görülmekte. Ardından traderlar altcoinlere akın eder, Bitcoin geri çekilir ve altcoin sezonu aniden sona erer.

Özellikle hafta sonlarına dikkat

Piyasa dinamikleri gelişmeye devam ederken Santiment, yatırımcıların özellikle hafta sonlarını izlemesini istiyor. Bu süreçte devam eden döngüye nasıl tepki verdiklerini izleme konusunda dikkatli olmalarını tavsiye ediyor. Firma, spekülatif altcoinlerdeki açık pozisyon seviyelerindeki herhangi bir artışa çok dikkat edilmesini öneriyor. Çünkü bu, piyasa döngüsünde bir sonraki aşamanın yaklaştığının sinyalini verebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir