Rizeli işletmeci kamyonet kasasını, otel odasına dönüştürdü

Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Durak köyünden ilçe merkezine göç eden restoran, rafting parkuru tesisi sahibi ve işletmecisi Muhammet Yaylacı, uzun süre çay taşıyıp, satmaya gönlü razı gelmediği 1992 model kamyonetinin kasasını konaklama alanına dönüştürmek istedi.

Adrenalin tutkunlarını ağırlıyor

Yaylacı, işletmesinin bitişiğindeki taşlık alana sabitlediği kamyonetin üzerine önce çatı monte etti ardından da kasa kısmını 2’si yetişkin 4 kişinin konaklayabileceği odaya dönüştürdü.

Direksiyon, vites kolu, pedallar ve torpidosunu yerinde bırakan Yaylacı, orijinalliğini bozmadığı kamyonetinde, ısrarcı olan adrenalin tutkunu bazı misafirlerini ağırlıyor.

4 kişi konaklayabiliyor

Otel odasını andıran görünümüyle kamyonet, görenlerin ilgisini çekiyor.

Görenlerin kamyonette konaklamak istediğini dile getiren Muhammet Yaylacı, şöyle konuştu:

Turizme katkı yapmak adına böyle bir şeyi düşündük. Gelen misafirlerimiz kamyonete çok ilgi duyuyor. Biz de arada bir konaklıyoruz. Bir süre çay taşımak için kullandığımız kamyonet, 92 model. Çay kesmeyi bırakıp turizmle uğraşmaya başlayınca, böyle bir proje yapmak istedik. Kamyonetin içerisinde 4 kişi konaklayabiliyor. Konaklayanlar muhteşem bir yer olduğunu söylüyor. Yurt dışından gelen turistlerin dikkatini çekiyor. Fotoğraf çekmeye gelenler, bir akşam kalmak için can atıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir