Karar yazarı İbrahim Kiras: Sadullah Ergin “CHP FETÖ’cüyü aday yaptı” şeklinde bir kampanyaya maruz kalmayı hak etmiyor

Karar gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Kiras, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadullah Ergin‘in CHP listelerinden aday gösterilmesinin ardından tartışmaların yaşandığını belirterek, “Bir defa, söz konusu siyasetçi “CHP adayı” değil. İktidarın seçim sisteminde yaptığı değişiklikler sebebiyle mecburiyet tahtında razı olunan ortak liste formülünün gereği olarak CHP listesinden aday gösterilen ittifak ortağı siyasetçilerden biri.

İkincisi, Sadullah Ergin, AK Parti’nin FETÖ ile iş birliği günahında en az payı olanlardan biridir. O süreçleri yakından izleyen siyasetçiler de gazeteciler de bunu çok iyi bilir. Ama bunların bir kısmı bildiklerini bugün bilmezden gelmeyi tercih ediyor” diye yazdı.

Sadullah Ergin’in ülkenin en kritik döneminde görev yaptığını kaydeden Kiras, “Hataları, yanlışları, kusurları var muhakkak. Ama yargıdaki FETÖ ağırlığını sona erdirmek için en önemli adımları atmış olan eski Adalet Bakanı “CHP FETÖ’cüyü aday yaptı” şeklinde bir kampanyaya maruz kalmayı hak etmiyor” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir