‘Evlenenlere 150 bin TL’lik kredi’ vaadiyle ilgili merak edilen detaylar!

Konuyla ilgili CNN Türk muhabirine dğerlendirmelerde bulununan Sosyal Güvenlik Uzmanı Emin Yılmaz şu ifadeleri kullandı;

Burada öne çıkan en önemli unsurlardan bir tanesi faizsiz kredi. Aile koruma kalkanı adı altında yeni evlenecek çiftlere 2 yıl geri ödemesiz 48 ay vadeli aylık 3.125 TL taksitle toplamda 150 TL’lik bir kredi verilecek.

Bu kredinin finansmanı Aile ve Gençlik Bankası üzerinden verilecek. Bu bankanın da Karadeniz’den çıkacak olan gazın satışıyla ilgili kurulacağıyla alakalı da duyumlarını aldık.

Şartlar henüz açıklanmadı ama yeni evlenecek olmaları şart. Burada evlilik cüzdanları veya evlendirme dairesi üzerinden ilgili yazılar talep edilebilir. Orada durumu müşkül olanlarla ilgili bu tür sosyal yardımlar genelde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vasıtasıyla veriliyor. 40’a yakın buna benzer destek var.

Bu desteklerle ilgili de asgari ücretin 3’te birinin altında kalanlarla alakalı da olabilir. Ya da tüm evlenenleri de kapsayabilir. Yasa çıkmış olduğu zaman her şey netleşmiş olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir