Derya Yanık’tan saldırı açıklaması: Erzurum’un hassasiyetleri var

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Erzurum’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yapılan saldırıya ilişkin, “Erzurum, belli hassasiyetleri olan ve maalesef Van mitingindeki işaretlerden, HDP seçmeniyle flörtleşmeden sonra Erzurum’un belli bir tepki göstereceğini var saymak gerekiyordu” ifadelerini kullandı.

Haber Global’de konuşan Yanık, “Niyet okumak ve yeni bir tartışma başlatmak niyetinde değilim ama sayın İmamoğlu’nun daha önceki il ziyaretlerinde de benzeri karışıklıklar olur. Metazori, kuralları dikkate almayan, kuralları kendisine göre koymaya çalışan bir tutumu var, bu olmaz. Nitekim Erzurum, belli hassasiyetleri olan ve maalesef Van mitingindeki o işaretlerden, HDP seçmeniyle flörtleşmeden sonra Erzurum’un belli bir tepki göstereceğini var saymak gerekiyordu. Yine söyleyeceğim şey, geçmiş olsun. Bir hafta sonra seçim bitecek, bütün bu kavga, gürültü bitecek. Birbirimizi üzdüğümüze değmez” dedi.

Yaşanan olaylara çok üzüldüğünü belirten Bakan Yanık, “Sonuçta bir seçim çalışması yapıyoruz. Rakiplerimizle tatlı atışmalarımız oluyor, sert eleştirilerin olduğu dönemler oluyor bu gayet normaldir. Ama kitle psikolojisini de hesaba katmak gerekiyor. Erzurum’da bu anlamda miting alanı olabilecek noktada gerekli önlemler alınmışken biraz spontane konuşmalar anladığım kadarıyla sayın İmamoğlu tarafından esnaf ziyareti sonra hemen miting alanı olmayan bir yerde konuşmaların yapılması vs gibi biraz karışıklık olmuş. Ona da çok dikkat etmek lazım. ‘Canım burada konuşmak istiyor’ olmaz” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir